Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Porady Prawne

Utworzono dnia 24.05.2022

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

Na terenie Radzionkowa osoby doświadczające przemocy oraz uzależnione od różnego rodzaju używek mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Dyżur prawnika odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
Porady udzielane są w salce szkoleniowej w budynku Urzędu Miasta Radzionków
w godzinach od 16.00 do 18.00.

Usługa skierowana jest do mieszkańców Radzionkowa.

 

Plakat dotyczący bezpłatnych porad prawnych na terenie Radzionkowa. Szczegóły dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie lub Urzędzie Miasta Radzionków. e

Przestrzeń wokół nas

Utworzono dnia 20.05.2022

Logotymy Unii Europejskiej

Inicjatywa Mieszkańców „PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS”

Uczestnicy Projektu wraz z najbliższym otoczeniem, w dniu 18.05.2022 r. zorganizowali inicjatywę społeczną pt.: „PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS” w ramach Projektu „Program Aktywności Lokalnej –Rozwijamy Potencjały”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, IX Oś priorytetowa: Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie: 9.1.5. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – konkurs.

W spotkaniu wzięło udział 35 osób, spędziliśmy wspólnie czas na przemianie przestrzeni wokół nas, która polegała min. na urządzaniu skweru wokół placówki Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie oraz wymianie kwiatostanu.

Po zrealizowaniu zamierzonego działania udaliśmy się do Restauracji Soprano w Radzionkowie w celu zregenerowania sił oraz integracji.

czytaj dalej na temat: Przestrzeń wokół nas

Informacja o naborze

Utworzono dnia 20.05.2022

Logotyp Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie

z siedzibą w Radzionkowie przy ul. Kużaja 19

poszukuje kandydata na stanowisko pomocnicze PRACOWNIK SOCJALNY/ SPECJALISTA PRACY SOCJALNEJ/ STARSZY PRACOWNIK SOCJALNY/ STARSZY SPECJALISTA PRACY SOCJALNEJ

w Dziale Wspierana Rodziny w Sekcji Wsparcia Rodziny

czytaj dalej na temat: Informacja o naborze

Zajęcia dla dzieci

Utworzono dnia 05.05.2022

ZAJĘCIA DLA DZIECI

W ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie” w ostatnim czasie odbyło się kilka warsztatów dla dzieci. Spotkania pod tytułem: „Zdrowe jedzonko”, „Zwyczaje wielkanocne” oraz „Bezpieczeństwo w sieci” były dla dzieci bardzo interesujące. Uczestnicy mogli rozwinąć kreatywność, poszerzyć swoją wiedzę, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Nasi milusińscy dowiedzieli się jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Natomiast podczas zajęć przed Wielkanocą dzieci poznały tradycje świąteczne oraz mogły wykonać pisanki (każdy według własnego pomysłu).

Kolejne zajęcia są już zaplanowane - przygotujemy coś na Dzień Matki.

czytaj dalej na temat: Zajęcia dla dzieci

Pomoc Rodakom z Ukrainy

Utworzono dnia 14.04.2022

Niesiemy Pomoc

Utworzono dnia 14.04.2022

Inicjatywa Mieszkańców „NIESIEMY POMOC”

Uczestnicy Projektu wraz z najbliższym otoczeniem, w dniu 12.04.2022r. zorganizowali inicjatywę społeczną pt.: „NIESIEMY POMOC” w ramach Projektu „Program Aktywności Lokalnej –Rozwijamy Potencjały”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, IX Oś priorytetowa: Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie: 9.1.5. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – konkurs. W spotkaniu wzięło udział 40 osób, spędziliśmy aktywnie czas na segregowaniu oraz przygotowywaniu odzieży i produktów pierwszej potrzeby dla obywateli Ukrainy. 

czytaj dalej na temat: Niesiemy Pomoc

Pomoc Prawna

Utworzono dnia 14.04.2022

Spokojnych Świąt!

Utworzono dnia 11.04.2022

Targi Pracy

Utworzono dnia 07.04.2022

Uwaga!

Utworzono dnia 04.04.2022

Logotyp Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie informuje, iż od miesiąca kwietnia 2022 r., z uwagi na braki kadrowe obsługa uchodźców z Ukrainy odbywać się będzie w środy od 8.00-12.00, i czwartki w godzinach 8.00-12.00, po wcześniejszym umówieniu terminu oraz godziny.

Prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym Panią Edytą Radomską pod numerem telefonu 32/ 286 65 44 wew. 21.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 587

W tym miesiącu: 945

W poprzednim miesiącu: 1137

Wszystkich: 83689

 

Biuletyn Informacji Publicznej