Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt "Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie"

„Interdyscyplinarny program usług społecznych -asystentury środowiskowej w rodzinie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Śląskiego  na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 9.2.3. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – OSI.

„Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie” jest realizowany w okresie 01.01.2021 r. –31.12.2022 r. Projekt jest skierowany do osób oraz całych rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością i starszych oraz rodzin borykających się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości i dostępności usług wsparcia rodziny, rozwój środowiskowych form opieki nad dziećmi, młodzieżą, rodziną, niepełnosprawnymi, wsparcie w pełnieniu ról społecznych, pobudzanie aktywności społecznej poprzez asystenturę rodziny i osób niepełnosprawnych z obszaru objętego Programem Rewitalizacji na terenie Gminy Radzionków.

Planowane efekty to wprowadzenie zmiany stosunku osób w rodzinie do własnej sprawczości, zwiększenie ich poczucia wpływu na własne życie, podniesienie samooceny. Indywidualna pomoc ma służyć rozwojowi kompetencji poszczególnych członków rodziny, osiąganiu wyznaczonych przez nich celów, wzbudzaniu w nich wiary we własne możliwości oraz motywowaniu do podejmowania działań.

 

Wartość projektu: 1 500 000,00 zł

Dofinansowanie UE: 1 275 000,00 zł

AKTUALNOŚCI:

Informacja o zakończomnym projekcie

Utworzono dnia 02.01.2023

Informacja o zakończeniu realizacji projektu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie informuje o zakończeniu z dniem 31.12.2022 r. realizacji projektu pn. „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie”.

Projekt był realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania: 9.2.3. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - OSI.
 

  • Całkowita wartość projektu wynosiła: 1 500 000,00 zł
  • Dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło: 1 395 000,00 zł
     

Celem głównym projektu było podniesienie jakości i dostępności usług wsparcia rodziny, deinstytucjonalizacja, rozwój środowiskowych form opieki nad dziećmi, młodzieżą, rodziną, osobami niepełnosprawnymi, wsparcie w pełnieniu ról społecznych, pobudzanie aktywności społecznej poprzez asystenturę rodziny i osób niepełnosprawnych z obszaru objętego Programem Rewitalizacji na terenie Gminy Radzionków.

Jednocześnie informujemy, iż Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie deklaruje gotowość do kontynuacji usług oferowanych w ramach projektu, a zainteresowane osoby nadal mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

- Usług Asystenta Rodziny,
- Usług Asystenta Osobistego,
- Usług Psychologa,
- Usług Pedagoga,
- Usług Pracownika Socjalnego,
- Usług Klubu Spotkań.

Proponowane wsparcie ma charakter nieodpłatny.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Działem Wspierania Rodziny; tel: 32 286 65 44 wew. 21

WARSZTATY KREATYWNEGO SPĘDZANIA CZASU

Utworzono dnia 02.12.2022

W ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie” w Restauracji „Marco” w czwartek 1 grudnia odbyły się warsztaty: „Święta tuż tuż … – część 2”. Uczestnicy własnoręcznie wykonali piękne ozdoby świąteczne takie jak wianki, stroiki, ozdoby z papieru oraz w szkle. Wykorzystali mnóstwo różnych materiałów, a przy tym bardzo miło spędzili czas, były też przysmaki zrobione przez jedną z uczestniczek. Bardzo dziękujemy. Efekty naszej pracy można zobaczyć na zdjęciach.  

Kolejne już ostatnie WARSZTATY odbędą się 15 grudnia 2022 o godzinie 10.00 w Restauracji „Marco”. ZAPRASZAMY

czytaj dalej na temat: WARSZTATY KREATYWNEGO SPĘDZANIA CZASU

WARSZTATY KREATYWNEGO SPĘDZANIA CZASU

Utworzono dnia 02.12.2022

W ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie” w Restauracji „Marco” w czwartek 24 listopada odbyły się warsztaty: „Święta tuż tuż…”.

Uczestnicy własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Technika była dowolna, a duży wybór materiałów sprawił, iż każda kartka stała się „świątecznym magicznym arcydziełem”.

Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.    

czytaj dalej na temat: WARSZTATY KREATYWNEGO SPĘDZANIA CZASU

Warsztaty rozwojowe

Utworzono dnia 02.12.2022

W ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie” w Restauracji „Marco” w czwartek 10 listopada odbyły się warsztaty: „Pozytywne myślenie nie wystarczy”. Temat rozwinięto podczas seansu filmowego, który zakończył się happy endem.

Poruszono kwestie chorób psychicznych w rodzinie oraz relacji między jej członkami.

Uczestnicy delektowali się poczęstunkiem i w atmosferze zrozumienia miło spędzili czas.

czytaj dalej na temat: Warsztaty rozwojowe

Warsztaty dla kobiet

Utworzono dnia 28.09.2022

Logotypy Unii Europejskiej

WARSZTATY DLA KOBIET

W ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych – asystentury środowiskowej w rodzinie” z cyklu Kreatywne wakacje BIS w czwartek 22 września, odbyły się warsztaty „Jesienne inspiracje”.

Panie miały wiele kreatywnych pomysłów, głównym materiałem były liście i farby akrylowe. Efekty - jak po każdych naszych warsztatach - były zachwycające.      

Kolejne WARSZTATY DLA KOBIET odbędą się już 29 września, tematyka „Inteligencja emocjonalna – pomoc czy przeszkoda”.

czytaj dalej na temat: Warsztaty dla kobiet

Impreza podsumowująca

Utworzono dnia 21.09.2022

„RADZIONKÓW HEJ !!!”

To hasło rozbrzmiewało wielokrotnie w piątkowy wieczór pod placówką Ośrodka Pomocy Społecznej na imprezie podsumowującej w ramach projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie

Pod okiem Disc Jockey’a świetnie bawili się najmłodsi jak i nieco starsi. Dzieci z uśmiechem korzystały z dmuchanych zamków, skręcały kolorowe balony oraz malowały swoje twarze z wizerunkami ulubionych bohaterów i postaci z bajek. W przerwach miedzy aktywną zabawą zajadały się kolorową watą cukrową, popcornem, kiełbaskami z grilla oraz hamburgerami, regenerując tym swoje siły. Dorośli  bardzo chętnie uśmiechali się przed obiektywem fotobudki  zatrzymując tym samym wspomnienia z udanej zabawy na zdjęciach. Uczestnicy projektu chętnie brali udziału w licznych konkursach oraz zabawach, do których zachęcały atrakcyjne nagrody. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym impreza podsumowująca projekt do ostatnich minut zrzeszała wielu uczestników co świadczy o tym że należała do bardzo udanych.

Zobaczcie sami na zdjęciach poniżej.

czytaj dalej na temat: Impreza podsumowująca