Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Żyć Godnie? Tylko w Radzionkowie!

Utworzono dnia 05.07.2019

Żyć Godnie? Tylko w Radzionkowie!

 

Zwiększ swoje szanse na rynku pracy! Zapisz się do nowego projektu pt.:. „Program Aktywności Lokalnej – Godne życie - opieka nad seniorem w domu i aktywne włączanie osób bezrobotnych do środowiska”. W programie m.in. kursy na opiekuna osób starszych z językiem obcym , komputerowe, prawa jazdy kat. B. Realizatorem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie.

 

Projekt: „Program Aktywności Lokalnej – Godne życie - opieka nad seniorem w domu
i aktywne włączanie osób bezrobotnych do środowiska” ma na celu podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Gminy Radzionków.

„Trwa rekrutacja do projektu. W pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które interesują się zawodem opiekuna osoby starszej, bo właśnie na ten aspekt jest położony nacisk w projekcie. Korzystając z szansy jaką oferuje projekt można zupełnie bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje” – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie  – Jakub Janiak.


Projekt ruszył z dniem 1 lipca br. i przeznaczony jest dla dwóch grup: dorosłych, którzy pozostają bez zatrudnienia i chcieliby zmienić tą sytuację lub są osobami niepełnosprawnymi oraz seniorów, w tym kobiet powyżej 60 roku życia i mężczyzn powyżej 65 lat. Założenia projektu skupiają się szczególnie na wykształceniu profesjonalnej kadry asystentów/opiekunów osób starszych.  Najlepsi asystenci otrzymają szansę zatrudnienia
w Polsce i za granicą. Kursy połączone są z nauką języka obcego np. niemieckiego, angielskiego, włoskiego co stanowić będzie odpowiedź na potrzeby potencjalnych pracodawców z którymi Ośrodek Pomocy Społecznej podejmie współpracę.

Ostatecznie wykształconych specjalistów planuje się za zgodą uczestników przekierować
w ręce polskich i zagranicznych pracodawców oferujących konkretne zatrudnienie.

Pozostałe kursy są dopełnieniem umiejętności jakie są cenione na rynku usług opiekuńczych lub w przypadku grupy seniorów podnoszą jakość ich życia jak: kurs prawa jazdy kat. B, kurs kosmetyczny, kulinarny, komputerowy.

Pierwszym etapem projektu jest udział w treningach umiejętności społecznych, liderskich, ogólnorozwojowych i warsztatach rozwoju zainteresowań prowadzonych przez specjalistów
z danej dziedziny. Poza tym projekt jest szansą na zwiększenie swojej aktywności społecznej i działania wspólnie na rzecz lepszego życia w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Dodatkowo, organizatorzy przewidują inne atrakcje dla uczestników jak: wycieczki, imprezy, prelekcje.

 

Działania odbywają się głównie na terenie Radzionkowa lub miast z nim sąsiadujących.

Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkańcy Radzionkowa. W związku z tym,
że projekt kierowany jest do najbardziej potrzebujących, konieczne jest również spełnienie dodatkowych kryteriów wskazujących na znalezienie się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie, przy  ul. Kużaja 19  na parterze, w Biurze Projektów.

 

Projekt „Program Aktywności Lokalnej – Godne życie - opieka nad seniorem w domu
i aktywne włączanie osób bezrobotnych do środowiska”  współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Informacji udziela:  Agnieszka Pryca lub Katarzyna Flodrowska tel: 32 -286- 65 - 44 w 30.

www.ops.radzionkow.pl

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

Biuletyn Informacji Publicznej