Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt "CIDER-CLUBS" - Kluby Międzypokoleniowej Transformacji

AKTUALNOŚCI:

Projekt „Cider-Clubs” – Kluby Międzypokoleniowej Transformacji ruszył pełną parą!

Utworzono dnia 15.07.2024

Projekt „Cider-Clubs” – Kluby Międzypokoleniowej Transformacji ruszył pełną parą! Zajęcia z uczestnikami pierwszej edycji projektu rozpoczęły się
z końcem czerwca. Animatorzy oraz Opiekunowie klubów donoszą nam, że uczestnicy świetnie się razem integrują, co widać na fotorelacji z zajęć. Radość jest potrójna, ponieważ międzypokoleniowa integracja jest kluczowym zadaniem naszego projektu.

 

Nie zdążyliście się zapisać? A widząc zdjęcia chcielibyście do nas dołączyć?

Nic straconego! W przyszłym roku ruszy druga edycja projektu, ale już teraz możecie złożyć formularz zgłoszeniowy!

 

Macie pomysł na zorganizowanie inicjatywy? Jesteście pełni chęci, zapału oraz chcecie zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej?

Zapraszamy Was do grupy liderów, gdzie będziecie mogli spożytkować swój potencjał. Zgłaszajcie się już dziś!

 

 

Projekt „CIDER-CLUBS” – Kluby Miedzypokoleniowej Transformacji współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027.

Pierwsze spotkanie

Utworzono dnia 10.06.2024
Animatorzy oraz Opiekunowie Klubów Międzypokoleniowej Transformacji poznali się z pierwszą grupą osób chętnych do wzięcia udziału w projekcie „CIDER CLUBS”, którzy licznie przybyli na spotkanie przy kawie i herbacie!
Nie ma Cię jeszcze na zdjęciu?
Nie trać czasu by zgłosić się!
Uczestnicy mogą brać udział od 7 roku życia. Organizowane będą wydarzenia kulturalne oraz sportowe, warsztaty ekologiczne oraz spotkania ze znanymi sportowcami i wiele innych imprez na terenie Radzionkowa.
Masz pomysł na własną inicjatywę lokalną, ale nie wiesz od czego zacząć organizację? Klub Międzypokoleniowej Transformacji jest miejscem dla Ciebie! Pomożemy w organizacji Twojego pomysłu oraz przeznaczymy na to wydarzenie do 6000 zł.
Czekamy na Ciebie!
Projekt „CIDER-CLUBS” – Kluby Miedzypokoleniowej Transformacji współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027.
 

Harmonogram form wsparcia

Utworzono dnia 31.05.2024

Oficjalny plakat

Utworzono dnia 22.05.2024

Regulamin Rekrutacji

Utworzono dnia 26.04.2024

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie udostępnia Regulamin Rekrutacji do projektu "CIDER-CLUBS" - Kluby Międzypokoleniowej Transformacji, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Regulamin Rekrutacji

CIDER-CLUBS - Kilka słów o projekcie

Utworzono dnia 26.04.2024

 

Gmnina Radzionków jako Beneficjent oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie jako Realizator, mają przyjemność rozpocząć kolejne ekscytujące wydarzenia oraz wyzwania na terenie NASZEGO miasta!

 

Projekt "CIDER-CLUBS" - Kluby Międzypokoleniowej Transformacji realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji), Priorytet: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację, Działanie: FESL.10.24-Włączenie społeczne - wzmocnienie procesu sprawiedliwej transformacji, numer wniosku: FESL.10.24-IZ.01-03F0/23-004.

 

Dofinansowanie z UE wynosi: 4.204.170,00 złotych i stanowi 100% środków w ramach zaplanowanych działań.

 

Celem projektu jest podjęcie działań z zakresu integracji społecznej, aktywności lokalnej i poczucia tożsamości w tym rozwój aktywności społecznej oraz przygotowaniu do akceptacji dla procesu transformacji i zmiany klimatycznej wśród 200 mieszkańców Gminy Radzionków i ich otoczenia w dowolnym wieku, poprzez udział w działaniach transformacji międzypokoleniowej w obszarach poprawiających jakość życia, podnoszących wiedzę i świadomość ekologiczną, edukacyjną, rozwojową, integracyjno-kulturalną w okresie do 30.06.2026 na rzecz mieszkańców, osób pracujących lub uczących się z terenu Gminy Radzionków.
 

Działania w projekcie realizowane będą przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie który utworzy 3 Kluby Międzypokoleniowej Transformacji (KMT) na terenie Radzionkowa w ramach których przewidziano m.in. następujące formy wsparcia i wydarzenia;


- Stacjonarne treningi interpersonalne,
- Szkolenie Liderskie dla Kobiet,
- Oddolne inicjatywy lokalne,
- Warsztaty i spotkania edukacyjne i świadomościowe z zakresu zielonej gospodarki, ekologii oraz transformacji
- Warsztaty rozwoju umiejętności i poczucia tożsamości ,
- Imprezy, wydarzenia okolicznościowe itp.

 

 

Wszystkich zainteresowanych - serdecznie zapraszamy do wypełniania i składania kompletnych Formularzy zgłoszeniowych! (znaleźć je można w zakładce Projektu, w Aktualności dotyczącej Rekrutacji)

 

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
sekretariat@ops.radzionkow.pl
lub
32/ 286 65 44

 

czytaj dalej na temat: CIDER-CLUBS - Kilka słów o projekcie