Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RESTART POCZĄTKIEM DROGI

Utworzono dnia 21.02.2018

Gmina Radzionków wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej nie zwalniają tempa i realizują kolejny projekt unijny dofinansowany z Funduszy Europejskich - „Restart – rozwój, energia, nowe możliwości”, stawiając na rozwój społeczności lokalnych.

Głównym celem projektu jest pomoc ludziom w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych, by ułatwić drogę zawodową, a co za tym idzie - polepszenie sytuacji finansowej. Projekt kierowany jest do osób z całej Gminy Radzionków w przedziale wiekowym 15-65 lat. Skoro mowa o polepszaniu sytuacji zawodowej, to nie może zabraknąć kursów doszkalających (m.in. na prawo jazdy B, C i D, kursów komputerowych, językowych, opiekuna osób starszych, palacza kotłów, ochroniarza, operatora wózków widłowych, florysty itp.). Jedną z zalet projektu jest dostosowanie do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej z osób biorących w nim udział. Nie możemy również pominąć przyjemności i odpoczynku, i tu dla naszych uczestników przewidziane są wyjazdy integracyjne, karnety wstępu na wydarzenia kulturalne, sportowe oraz jednorazowy zasiłek motywacyjny w wysokości do 500 zł. Warto też podkreślić, że wszystkie formy wsparcia są bezpłatne, a udział w projektach nie koliduje z ewentualnym pobieraniem świadczeń z pomocy społecznej, czy też korzystania z pomocy innych instytucji. Chętnych do udziału w projektach zapraszamy do siedziby biura projektów, które znajduje się na parterze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie przy ulicy Kużaja 19.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy również do kontaktu telefonicznego
tel: (32) 286-65-44 wew. 30; kom. 531-345-125 oraz odwiedzenia naszej strony internetowej: www.ops.radzionkow.pl w zakładce Projekty Unijne w menu: Projekt pn.:”Restart – rozwój, energia, nowe możliwości” w aktualnościach o rekrutacji.

 

Dokumenty niezbędne w procesie znajdują się poniżej.

 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

 

Biuletyn Informacji Publicznej